Czym jest Retrofit w odniesieniu do technologii ECFANGRID?

Projekt typu Retrofit odnosi się do modernizacji lub doposażenia central wentylacyjnych w systemach wentylacyjnych w bardziej wydajne komponenty.

Problemy w centralach wentylacyjnych są często spowodowane starymi wentylatorami z napędem pasowym. Ich nieefektywne silniki mają niższą wydajność i wysokie zużycie energii. Gumowe pasy zużywają się z czasem, a w następstwie powoduje, że w kanałach krąży pył i może prowadzić do zanieczyszczenia jakości powietrza.

Ponadto, gdy jeden z tych wentylatorów ulegnie awarii, system wentylacyjny przestaje działać, pozostawiając budynek bez wentylacji mechanicznej. Taka sytuacja często obniża komfort lub naraża zdrowie użytkowników. Duże rozmiary wentylatorów powodują pracochłonną konserwację i czasami prowadzą do wysokich kosztów wymiany.

Aby uniknąć tych problemów, najlepszą opcją do renowacji są wysoko wydajne wentylatory rozmieszczone w równoległej ścianie w obrębie centrali. Ten system wentylatorów nazywa się ECFanGrid i jest najbardziej kompletnym rozwiązaniem wentylacyjnym w katalogu firmy Rosenberg.

Rozwiązanie kompleksowe

ECFanGrid to wysokowydajne wentylatory, których zastosowanie sprzyja jednorodnemu wyrzutowi powietrza. Jest to system redundantny. Redundancja jest bardzo korzystną cechą dla instalatorów i użytkowników końcowych, ponieważ sprzęt nigdy nie przestaje działać, nawet jeśli jeden wentylator się zatrzyma. Pozostałe wentylatory samoczynnie regulują swoją wydajność i dostosowują się, aby zapewnić taki sam przepływ powietrza.

Dla konserwatorów jest to system, który można szybko przystosować, ponieważ przestrzeń robocza zwiększa się poprzez zmniejszenie rozmiarów wentylatorów. Ułatwia to manewrowanie i przyspiesza proces serwisowy. Co więcej, kompaktowe wentylatory są łatwe do wymiany dzięki układowi siatki.

Dla instalatorów, ECFanGrid są łatwą do wdrożenia opcją. W zestawie znajdują się zestawy wentylatorów wraz z instrukcją. W zestawie znajdują się profile z układem siatki, w który zostaną włożone wentylatory. Dodatkowo, proste „plug and play” zapewnia uruchomienie w ciągu kilku minut.

Korzyści dla środowiska

Najbardziej godną uwagi cechą wentylatorów ECFanGrid jest ich wysoka oszczędność energii. Przy renowacji budynków system ECFanGrid pomaga poprawić efektywność energetyczną i zmniejszyć emisję CO2. Przestrzenie wewnętrzne mają zapewnione warunki sanitarne zgodnie z nowymi normami zarejestrowanymi w RITE i wymaganymi przez dzisiejsze społeczeństwo.

Oszczędność energii, poprawa środowiska i jakość powietrza w pomieszczeniach to trzy filary, na których muszą opierać się projekty modernizacyjne, a które rozwiązanie ECFanGrid osiąga na małej przestrzeni i przy niewielkich nakładach.